PLAVÁNÍ PRO DĚTI

Aktuálně: Plavecké kurzy už frčí. Přihlášky najdete zde. Děkujeme, že se k nám vracíte!

Po celý školní rok pořádáme plavecké kurzy pro děti od 2 let do 16 let. Lekce probíhají v Aquaparku Kohoutovice a na bazénu na Kraví hoře. K dispozici máme relaxační bazén s hloubkou 70-130 cm, kde plavou děti nezkušené a dráhy na velkém bazénu, kde plavou děti zkušenější. 

Jak vybrat skupinu?

Děti jsou rozdělené do skupin podle dovedností. Podle pokročilosti dítěte si vyberte plaveckou skupinu, která bude pro dítě nejvhodnější. Plaveckou skupinu je možné po prvních lekcích upravit. Umožňujeme také plavání individuální.

KačenkyPřihláškyod 2 do 4 let s rodiči, úplní neplavci

Plavání s aktivní účastí rodiče ve výuce. Plave se v části relaxačního bazénu s hloubkou 70 - 80 cm s jednou trenérkou ve skupince do 10 dětí s rodiči. V této skupině plavou děti, které mají problém vydržet samy s trenéry. Neumí potopit hlavu pod vodu, nerozkopou nožičky, nevydechnou pod vodu. Pro nejmenší děti doporučujeme uplé plavečky a plínku na plavání. Dopolední lekce jsou určeny pro děti od 2 - 4 let, odpolední od 2,5 do 4 let. 

PulečciPřihláškypro 3 leté děti, úplní neplavci

Pro děti, které ještě nedosáhly věku 4 let, ale už zvládnou lekci bez přítomnosti rodiče. Tedy již plavaly v jiné plavecké škole, nebo absolvovaly kurz Kačenek v naší plavecké škole. Plave se v relaxačním bazénu s hloubkou cca 70 - 80 cm. Skupinka má 5-7 dětí a vedou ji 2 trenéři/trenérky.

Žabičky a KapříciPřihláškyod 4 do 8 let, neplavci a mírně pokročilí neplavci

Děti v červené skupině se během první lekce rozdělí na Žabičky a Kapříky.
Žabičky plavou v relaxačním bazénu s hloubkou cca 70 - 80 cm, skupina po přibližně 10 dětech, výuku vedou 2 trenéři/trenérky. Žabičky ještě neumí potopit hlavu pod vodu, neumí pořádně rozkopat nohy, nevydechnou celým obličejem pod vodu, nelehnou si na vodu. Je nutná již částečná samostatnost, kdy dítě zvládá lekci bez přítomnosti rodiče.
Kapříci plavou v relaxačním bazénu s hloubkou cca 80 - 100 cm, skupinka po přibližně 10 dětech, výuku vedou 1 - 2 trenéři/trenérky. Skupinka je vhodná pro děti mírně pokročilé, které začínají potápět hlavu a vydechovat pod vodu, dále rozkopou natažené nožičky na břehu, lehnou si s pomocí na vodu.

AkvabelkyPřihláškyod 4 do 10 let, neplavci a mírně pokročilí neplavci

Děvčata máme rozdělena podle věku a dovedností. První skupinka je pro holky které s plaváním začínají a v rámci lekce se zařazují základní prvky pro synchronizované plavání. Druhá skupina trénuje již celé plavecké způsoby a těžší prvky synchronizovaného plavání. Lekce je zahájena suchou přípravou - 30 minut na nácvik a správné rozcvičení a poté 50 minut v bazénu. Zajišťuje Plavecký klub Brno

KrokodýliPřihláškyod 5 do 9 let, pokročilí neplavci

Krokodýli se připravují na velký bazén. Plave se v relaxačním bazénu s hloubkou přibližně 80 - 130 cm, na zkoušku se již chodí plavat i na krajní dráhu 25 m bazénu. Skupina je vhodná pro děti, které již potápějí celý obličej, vyloví předmět ze dna malého bazénu, vydechnou pusou i nosem pod vodu, plavou s destičkou znakové i kraulové nohy. Umí ležet na vodě.  

TučňáciPřihláškyod 6 do 12 let, mírně pokročilí plavci

První plavání na dráze 25 metrového bazénu. Plave se na krajní dráze bazénu s hloubkou 180 - 200 cm, skupiny po max. 15 dětech, mají je na starosti dva trenéři/rky. Vhodné pro děti, které již plavou s destičkou kraul i znak, začínají plavat prsa. Potopí se pod vodu, pravidelně vydechují pod vodu. Umí ležet na vodě bez pomoci.

DelfíniPřihlášky od 7 do 12 let, pokročilí plavci

Kondiční, zdokonalovací plavání a pro zájemce i příprava na závodní plavání. Plave se na prostředních drahách 25 metrového bazénu s hloubkou cca 200 cm, skupinky po max. 15 dětech, má je na starosti jeden trenér/ka. Vhodné pro děti, které již plavou znak, kraul i prsa bez destičky. Začíná se plavat motýlek. Uplavou 5 metrů pod vodou.  

KosatkyPřihlášky od 9 do 16 let, kondiční skupina

Kondiční a zdokonalovací plavání pro starší děti. Plave se na prostředních drahách 25 metrového bazénu s hloubkou cca 200 cm, skupinky po max. 15 dětech, má je na starosti jeden trenér/ka. Vhodné pro dorostence, kteří již mají zvládnutou techniku. 

Individuální plaváníPřihláškyod 8 let

Plaveme vždy jedno dítě s jedním instruktorem. Výuka je přizpůsobena plaveckým dovednostem a probíhá v relaxačním bazénku nebo na 25m bazénu, podle dovedností dítěte. Délka lekce je 50 minut. 

Přihlášky 2021/2022

Jak kurz probíhá

Při příchodu na bazén nahlásíte jméno dítěte panu/paní vedoucí s tabletem u pokladny cca 15 minut před začátkem lekce.
V Kohoutovicích děti dostávají po nahlášení jména panu/paní vedoucí barevný čipový náramek nabitý na 90 minut. Při odchodu se tento náramek vrací na pokladně. Na další lekci při příchodu obdržíte nový čipový náramek. V průběhu kurzu je nutné aby náramek měly děti na ruce. Také je potřeba dodržet čas určený pro kurz i na oblékání, ten zjistíte po přiložení na terminálu naproti našim šatnám. Pokud chcete s dětmi zůstat déle můžete pouze doplatit vstupné které se napočítá na čipový náramek.
Na Kraví hoře u skupin červená a oranžová nahlašujete jméno dítěte paní/panu vedoucí před každou lekcí. Na základě jména bude umožněn vstup s rodičem do společných šaten (skupiny jsou bez kartiček). Skupiny modrá a zelená dostávají na první lekci kartičky, které děti na pokladně bazénu vymění za čip od skříňky. Kartičky dětem plavající na Kraví hoře zůstávají po celou dobu kurzů. Prosím, aby s nimi bylo zacházeno opatrně.

Rodičům je povolen pouze omezený vstup za turnikety jen na dopomoci dětem se převléknout, a to vždy 15 minut na začátku i na konci lekce. Prosíme rodiče, aby se zdržovali u šaten pouze po dobu nezbytně nutnou k dopomoci dítěti. Učíme děti samostatnosti. Proto postupně odbouráváme přítomnost rodičů v šatnách a učíme děti jak se rychle a bez pomoci obléknout, vysušit vlasy atp. Rodičům, kteří chtějí být na bazénu po celou hodinu, je umožněn vstup pouze po zaplacení vstupného a převlečení do plavek. Toto neplatí u plavání rodičů s dětmi. Pobyt rodiče u našich kurzů z metodického hlediska nedoporučujeme. Výjimkou je plavání rodičů s dětmi.

S sebou na kurz

Plavky, osuška, plavecké brýle, vhodnou obuv k bazénu. Pro děti, kterým je zima nebo mají dlouhé vlasy, doporučujeme plaveckou čepici. Prosím před plaváním děti poučte jaké věci na plavání má, je důležité aby svoje věci poznalo. Doporučujeme všechny věci označit jménem dítěte, aby nedocházelo k záměnám. Nedávejte prosím dětem drahé náramky, náušnice, hračky, mobilní telefony, digitální hry atp. Za případné ztráty věcí bohužel nemůžeme ručit.

Organizace školního roku 2021/2022

I. pololetí začíná v pondělí 13.9.2021 a končí ve čtvrtek 3.2.2022.

Prázdniny a volno (neplave se)
středa 27.10.21 - pátek 29.10.21 - Podzimní prázdniny
středa 17.11.21 - Den boje za svobodu a demokracii
čtvrtek 23.12.21 - pátek 31.12.21 - Vánoční prázdniny
pátek 4.2.2022 - Pololetní prázdniny

Náhrady, nemoc

Náhrady za zmeškané lekce jsou zdarma. Při pololetní platbě je možné využít až pět náhrad, při dvouměsíční platbě dvě a při měsíční platbě jednu.

Jednorázové absence není potřeba omlouvat. Při dlouhotrvající nemoci dítěte prosím pošlete na email informace, jak dlouho bude mít dítě zákaz plavání. Vratku kurzovného ve školním roce 2021/2022 (900 Kč/měsíc u skup. plavání, 1400 Kč/měsíc u indiv. plavání) vracíme po předložení orazítkovaného lékařského potvrzení, které obsahuje data od kdy a do kdy bylo dítě nemocné a mělo absenci v kurzu. Při krátkodobé absenci (kratší jak jeden měsíc) a bez potvrzení od lékaře které splňuje podmínky výše se kurzovné nevrací. Při využití vratky již není možné využít náhradní lekce. Náhrady individuálních lekcí probíhají ve skupinovém plavání. Vratku posíláme na účet ze kterého platba dorazila.

Žádost o náhradu

Ceník

I. pololetí - pondělí 13.9.2021 až čtvrtek 3.2.2022

Plavecký kurz Kohoutovice

5200 Kč - pololetí , 1 x týdně - 4,5 měcíce, cca 18 lekcí (s možností 5 náhrad)
2800 Kč - 2 měsíce, 1 x týdně - 8 po sobě jdoucích lekcí (s možností 2 náhrad)


Plavecký kurz Kraví hora

4600 Kč - pololetí , 1 x týdně - 4,5 měcíce, cca 18 lekcí (s možností 5 náhrad)
2500 Kč - 2 měsíce, 1 x týdně - 8 po sobě jdoucích lekcí (s možností 2 náhrad)


Při objednávce tří a více měsíců se cena vypočítává poměrově z pololetní ceny kurzu.

Individuální plavecký kurz

8200 Kč - pololetí Kohoutovice, 1 x týdně (s možností pěti náhrad ve skupinových kurzech)
7400 Kč - pololetí Kraví hora, 1 x týdně (s možností pěti náhrad ve skupinových kurzech) 

Ceny jsou uvedeny vč. DPH
 
Akvabelky - Plavecký klub Brno
4500 Kč - pololetí Kohoutovice, 1 x týdně (s možností 5 náhrad)

Dokumenty

Informace pro rodiče Brno - Kohoutovice 2021/22

Informace pro rodiče Brno - Kraví hora 2021/22

Čestné prohlášení o bezinfekčnosti - Covid

Družina ZŠ Chalabalova - souhlas s vyzvedáváním

Vyzvedávání z družiny ZŠ Chalabalova

Pokud chcete, abysme Vaše dítě, zapsané na kurzy v AQP Kohoutovice, vyzvedli před plaváním v družině v ZŠ Chalabalova (vždy pouze před 15. hodinou) vyplňte prosím souhlas a doneste ho do družiny. Vyzvedávání dětí v družině je možné až od třetího týdne plavání. Napište také informaci o vyzvedávání do přihlášky do pole Informace o dítěti. 

Nejčastější dotazy

Přijdou nějaké informace po přihlášení?
Po vyplnění přihlášky Vám obratem přijde email s potvrzením. Podrobné informace o kurzu naleznete na našich stránkách v odstavci Dokumenty, nebo je posíláme týden před kurzem na kontaktní email. 

Jak získám příjmový doklad (potvrzení pro pojišťovnu)?
O příjmový doklad si napište na email info@plaveckaskolabrno.cz, posíláme pak přímo na email.

Do kdy je potřeba zaplatit kurz plavání?
Kurz prosím zaplaťte nejpozději měsíc před začátkem kurzu. Při přihlašování během pobíhajícího kurzu plaťte prosím ihned po obdržení potvrzení přihlášky.

Jak probíhá platba?
Součástí emailu s potvrzením přihlášky jsou i pokyny k platbě. Zaplatit je možné převodem na účet, nebo přes fakturu zaměstnavateli. Pro rychlou platbu můžete využít i QR kód, který obdržíte spolu s pokyny k platbě. 

Pokud potřebuji změnit nějaké údaje v již odeslané přihlášce co mám dělat?
Prosím nevyplňujte novou přihlášku, přihláška má platnost celý školní rok. Pro jakékoliv změny v přihlášce pište prosím na info@plaveckaskolabrno.cz. 

Může dítě nastoupit na kratší dobu jak pololetí?
Ano. Můžete využít přihlášky na dva měsíce. Při objednávce tří a více měsíců se cena vypočítává poměrově z pololetní ceny kurzu.

Je možné v případě onemocnění dítěte kurz nahradit?
Ano. Za každý zaplacený měsíc je možné nahradit jednu lekci v jiné dny kdy plave stejná skupina. Tedy za pololetí je to až 5 náhrad. 

Co když dítě na kurzu něco ztratí?
V případě ztráty věcí nás ihned kontaktujte. Všechny věci, co zůstanou u bazénu skladujeme a rádi je vrátíme majiteli.

Máme nárok na vrácení platby v případě uzavření bazénů?
V případě nařízení vlády o uzavření bazénů vracíme 100% nevyužitého kurzovného zpět, nebo nevyužité kurzovné můžete využít v dalším období.