PLAVÁNÍ PRO DĚTI 2023/24

Nové LUŽÁNKYuž jedou !

Lekce plavání pro děti od 2 let do 16 let.  KohoutoviceKraví hora, Lužánky.

Proč plavat u nás?

Věříme, že každé dítě je jedinečné. Proto máme připraveno 7 různých druhů skupinek, rozdělených podle věku, pokročilosti a individuálních potřeb dítěte. Proč tolik skupinek? Skupinky na sebe po krůčcích navazují a dochází tak k plynulému rozvoji plaveckých schopností dítěte. Předcházíme tak situacím, kdy by dítě mohlo mít pocit, že ve skupince nezvládá tempo nebo se v ní naopak nudilo. Komfort a radost dětí je pro nás prioritou.

Změna skupinky je možná kdykoli během roku, buď na doporučení trenéra nebo na základě přání rodiče.

K dispozici máme jak nízký bazén s hloubkou 70-130 cm, tak dráhy na velkém bazénu. Přechod z malého na velký se snažíme dělat postupně s co největší citlivostí, aby byl pro dítě co nejpříjemnější a těšilo se na něj.

1. KačenkyPřihlásitod 2 do 4 let s rodiči, úplní neplavci

Plavání s aktivní účastí rodiče ve výuce. Plave se v části relaxačního bazénu s hloubkou 70 - 80 cm s jednou trenérkou ve skupince do 10 dětí s rodiči. V této skupině plavou děti, které ještě neumí potopit hlavu pod vodu, nerozkopou nožičky, nevydechnou pod vodu. Pro nejmenší děti doporučujeme uplé plavečky a plínku na plavání. Dopolední lekce jsou určeny pro děti ve věku 2 - 4 let, odpolední kurzy pro děti ve věku 3 - 4 let. 

2. ŽabičkyPřihlásitod 4 do 7 let, neplavci

Žabičky plavou v relaxačním bazénu s hloubkou cca 70 - 80 cm, skupina po přibližně 10 dětech, výuku vedou 2 trenéři/trenérky. Žabičky ještě neumí potopit hlavu pod vodu, neumí pořádně rozkopat nohy, nevydechnou celým obličejem pod vodu, nelehnou si na vodu. Je nutná již částečná samostatnost, kdy dítě zvládá lekci bez přítomnosti rodiče.

3. KapříciPřihlásitod 5 do 8 let, mírně pokročilí neplavci

Kapříci plavou v relaxačním bazénu s hloubkou cca 80 - 100 cm, skupinka po přibližně 10 dětech, výuku vedou 1 - 2 trenéři/trenérky. Skupinka je vhodná pro děti mírně pokročilé, které začínají potápět hlavu a vydechovat pod vodu, dále rozkopou natažené nožičky na břehu, lehnou si s pomocí na vodu.

4. KrokodýliPřihlásitod 5 do 9 let, pokročilí neplavci

Krokodýli plavou v relaxačním bazénu s hloubkou přibližně 80 - 130 cm, na zkoušku se již chodí plavat i na krajní dráhu 25 m bazénu. Skupina je vhodná pro děti, které již potápějí celý obličej, vyloví předmět ze dna malého bazénu, vydechnou pusou i nosem pod vodu, plavou s destičkou znakové i kraulové nohy. Umí ležet na vodě.  

5. TučňáciPřihlásitod 6 do 12 let, mírně pokročilí plavci

První plavání na dráze 25 metrového bazénu. Plave se na krajní dráze bazénu s hloubkou 180 - 200 cm, skupiny po max. 15 dětech, mají je na starosti dva trenéři/rky. Vhodné pro děti, které již plavou s destičkou kraul i znak, začínají plavat prsa. Potopí se pod vodu, pravidelně vydechují pod vodu. Umí ležet na vodě bez pomoci.

6. DelfíniPřihlásit od 7 do 12 let, pokročilí plavci

Kondiční, zdokonalovací plavání a pro zájemce i příprava na závodní plavání. Plave se na prostředních drahách 25 metrového bazénu s hloubkou cca 200 cm, skupinky po max. 15 dětech, má je na starosti jeden trenér/ka. Vhodné pro děti, které již plavou znak, kraul i prsa bez destičky. Začíná se plavat motýlek. Uplavou 5 metrů pod vodou.  

7. KosatkyPřihlásit od 9 do 16 let, kondiční skupina

Kondiční a zdokonalovací plavání pro starší děti. Plave se na prostředních drahách 25 metrového bazénu s hloubkou cca 200 cm, skupinky po max. 15 dětech, má je na starosti jeden trenér/ka. Vhodné pro dorostence, kteří již mají zvládnutou techniku. 

Synchro/AkvabelyPřihlásitod 5 do 10 let, neplavci a mírně pokročilí neplavci

Pro holky i kluky. Děti máme rozděleny podle věku a dovedností. První skupinka je pro děti které s plaváním začínají. V rámci výuky plavání postupně zařazujeme základní prvky pro synchronizované plavání. Druhá skupinka trénuje již celé plavecké způsoby a těžší prvky synchronizovaného plavání. Lekce je zahájena suchou přípravou - 30 minut na nácvik a správné rozcvičení a poté 50 minut v bazénu. Zajišťuje Plavecký klub Brno

Individuální plaváníPřihlásitod 8 let

Plaveme vždy jedno dítě s jedním instruktorem. Výuka je přizpůsobena plaveckým dovednostem a probíhá v relaxačním bazénku nebo na 25m bazénu, podle dovedností dítěte. Délka lekce je 50 minut.

ŽralociZjistit vícod 7 do 11 let, plavání 2x týdně, pokročilí plavci

Co zkusit plavat 2x týdně? A třeba časem i jezdit na závody? V partnerském Plaveckém klubu Brno může vaše dítě přejít z rekreačního plavání k plavání kondičnímu a třeba pak i závodnímu.

Přihlášky 2023/2024

Lužánky Kohoutovice Kraví hora

Jak kurz probíhá?

Při příchodu na bazén nahlásíte jméno dítěte panu/paní vedoucí s tabletem u pokladny cca 15 minut před začátkem lekce.
V Kohoutovicích děti dostávají po nahlášení jména panu/paní vedoucí barevný čipový náramek nabitý na 90 minut. Při odchodu se tento náramek vrací na pokladně. Na další lekci při příchodu obdržíte nový čipový náramek. V průběhu kurzu je nutné aby náramek měly děti na ruce. Také je potřeba dodržet čas určený pro kurz i na oblékání, ten zjistíte po přiložení na terminálu naproti našim šatnám. Pokud chcete s dětmi zůstat déle můžete pouze doplatit vstupné které se napočítá na čipový náramek.
Na Kraví hoře u skupin červená a oranžová nahlašujete jméno dítěte paní/panu vedoucí před každou lekcí. Na základě jména bude umožněn vstup s rodičem do společných šaten (skupiny jsou bez kartiček). Skupiny modrá a zelená dostávají na první lekci kartičky, které děti na pokladně bazénu vymění za čip od skříňky. Kartičky dětem plavající na Kraví hoře zůstávají po celou dobu kurzů. Prosím, aby s nimi bylo zacházeno opatrně.
Lužánkách plaveme na nově otevřených bazénech 25m a 16m, propojených s areálem stávajícího bazénu 50m. Podrobnější informace o plavání na bazénech Za Lužánkami laneznete v dokumentech zde.

Rodičům je povolen pouze omezený vstup za turnikety jen na dopomoci dětem se převléknout, a to vždy 15 minut na začátku i na konci lekce. Prosíme rodiče, aby se zdržovali u šaten pouze po dobu nezbytně nutnou k dopomoci dítěti. Učíme děti samostatnosti. Proto postupně odbouráváme přítomnost rodičů v šatnách a učíme děti jak se rychle a bez pomoci obléknout, vysušit vlasy atp. Rodičům, kteří chtějí být na bazénu po celou hodinu, je umožněn vstup pouze po zaplacení vstupného a převlečení do plavek. Toto neplatí u plavání rodičů s dětmi. Pobyt rodiče u našich kurzů z metodického hlediska nedoporučujeme. Výjimkou je plavání rodičů s dětmi.

S sebou na kurz

Plavky, osuška, plavecké brýle, vhodnou obuv k bazénu. Pro děti, kterým je zima nebo mají dlouhé vlasy, doporučujeme plaveckou čepici. Prosím před plaváním děti poučte jaké věci na plavání má, je důležité aby svoje věci poznalo. Doporučujeme všechny věci označit jménem dítěte, aby nedocházelo k záměnám. Nedávejte prosím dětem drahé náramky, náušnice, hračky, mobilní telefony, digitální hry atp. Za případné ztráty věcí bohužel nemůžeme ručit.

Organizace školního roku 2023/2024

Začátek a konec I.pololetí
Lužánky - pondělí 6.11.2023 až pátek 5.4.2024
Kohoutovice
- pondělí 11.9.2023 až čtvrtek 1.2.2024
Kraví hora - pondělí 18.9.2023 až pátek 16.2.2024

Prázdniny a svátky (neplave se)
pondělí 25.12.23 - úterý 2.1.24 - Vánoční prázdniny
pátek 2.2.24 - Pololetní prázdniny
pondělí 5.2.- pátek 9.2.24 - Jarní prázdniny
čtvrtek 28.3. - pondělí 1.4.24 - Velikonoční prázdniny
středa 1.5.24 - Svátek práce
středa 8.5.24 - Den vítězství

Náhrady pro školní rok 2023/2024

Náhrady za zmeškané lekce jsou zdarma, krátkodobé absence (méně jak 1 měsíc) není třeba nahlašovat. Při pololetní platbě je možné využít až 5 náhrad, a to v průběhu celého pololetí. Při dvouměsíční platbě je možné využít až 2 náhrady, a to mezi první a poslední lekcí plus dva týdny po poslední lekci. 

Žádost o náhradní lekci

Prosíme vybírejte termíny náhrad alespoň 1 den předem. Děkujeme.

Ceník 2023/2024

Plavecký kurz (Kohoutovice, Kraví hora, Lužánky)

3600 Kč - 2 měsíce, 1 x týdně - 8 po sobě jdoucích lekcí ve vybrané skupince (vč. 2 náhrad)
6200 Kč - celé pololetí, 1 x týdně - cca 18 lekcí ve vybrané skupince (vč. 5 náhrad) *nejoblíbenější
11200 Kč - celé pololetí, 1 x týdně - cca 18 lekcí individuálně s 1 trenérem (vč. 5 náhrad)

při objednávce tří a více měsíců se cena vypočítává poměrově z pololetní ceny kurzu.
Ceny jsou uvedeny vč. DPH

Plavecký kurz - Synchro/Akvabely (Kohoutovice)

Pořádá Plavecký klub Brno, členský + oddílový příspěvek klubu:
5800 Kč - celé pololetí, 1 x týdně - cca 18 lekcí (s možností 5 náhrad)
(nejvýhodnější cena za lekci. Navíc je v ceně i rozcvička 30min a teprve poté následuje plavání 50min)

Dlouhodobá nemoc a vratky

Při dlouhotrvající nemoci dítěte prosím pošlete na email informace, jak dlouho bude mít dítě zákaz plavání. Vratka kurzovného je nastavena na 900Kč/měsíc u skup. plavání, 1400Kč/měsíc u indiv. plavání. Vracíme po předložení orazítkovaného lékařského potvrzení, které obsahuje data od kdy a do kdy bylo dítě nemocné a mělo absenci v kurzu. Při krátkodobé absenci (kratší jak jeden měsíc) a bez potvrzení od lékaře které splňuje podmínky výše se kurzovné nevrací. Při využití vratky již není možné využít náhradní lekce. Vratku posíláme na účet ze kterého platba dorazila.

Nejčastější dotazy

Přijdou nějaké informace po přihlášení?
Po vyplnění přihlášky Vám obratem přijde email s potvrzením. Podrobné informace o kurzu naleznete na našich stránkách v odstavci Dokumenty, nebo je posíláme deset dní před kurzem na kontaktní email. 

Do kdy je potřeba zaplatit kurz plavání?
Kurz prosím zaplaťte nejpozději měsíc před začátkem kurzu. Při přihlašování během pobíhajícího kurzu plaťte prosím ihned po obdržení potvrzení přihlášky. 

Pokud potřebuji změnit nějaké údaje v již odeslané přihlášce co mám dělat?
Prosím nevyplňujte novou přihlášku, přihláška má platnost celý školní rok. Pro jakékoliv změny v přihlášce pište prosím na info@plaveckaskolabrno.cz.  

Jak získám příjmový doklad (potvrzení pro pojišťovnu)?
O příjmový doklad si napište na email info@plaveckaskolabrno.cz, posíláme pak přímo na email.

Jak probíhá platba?
Součástí emailu s potvrzením přihlášky jsou i pokyny k platbě. Zaplatit je možné převodem na účet, nebo přes fakturu zaměstnavateli. Pro rychlou platbu můžete využít i QR kód, který obdržíte spolu s pokyny k platbě.

Může dítě pokračovat po dvouměsíčním kurzu ve stejném čase?
Ano, napište email, že máte zájem pokračovat. Doplatek se vypočítává poměrově z pololetní ceny kurzu. Rozdělená platba pololetí (2měsíce + doplatek pololetí) je vždy o něco dražší než zvýhodněná cena při objednání rovnou celého pololetí. 

Je možné v případě onemocnění dítěte kurz nahradit?
Ano. Za každý zaplacený měsíc je možné nahradit jednu lekci v jiné dny kdy plave stejná skupina. Tedy za pololetí je to až 5 náhrad. Náhradní lekce se vyplňují na stránkách zde.  

Lze dítě přihlásit na jednu lekci na zkoušku?
To bohužel možné není, nejkratší možný kurz je na 2 měsíce (8 lekcí po sobě).

Co když dítě na kurzu něco ztratí?
V případě ztráty věcí nás ihned kontaktujte. Všechny věci, co zůstanou u bazénu skladujeme a rádi je vrátíme majiteli.

Jak probíhá potvrzení žádosti o náhradní lekce?
Po vyplnění formuláře na našich stránkách posíláme potvrzení náhrady cca jeden pracovní den před dnem náhrady.