letní plavecký kurz
letní plavecký kurz

Letní kurzy v Brně 2019

Kurz je vhodný pro úplné neplavce i pro pokročilé. Pro děti od 2 let (s rodiči), od 4 do 7 let (bez rodičů).

Program a organizace

Kurzy probíhají v týdenních cyklech vždy od pondělí do pátku v Aquaparku Kohoutovice a Bazénu Kraví hora. Lekce plavání začínají vždy od 17:00, nebo 17:10 končí 17:50, 17:55, nebo 18:00 hodin podle místa konání. Malé děti se v našich hodinách seznámí s vodním prostředím a naučí základy plavání a to vše poutavou formou her. U pokročilých dětí zdokonalíme plavecké způsoby. Trenéři mají k dispozici nejkvalitnější plaveckou metodiku a mnoho plaveckých pomůcek.

Rodiče mají možnost dětem dopomoci se převléci jak na začátku, tak na konci lekce. U šaten pak děti vyzvedávají trenéři a odvádějí přes sprchy a WC na bazén. Části šaten jsou rozdělené pro kluky a pro holky, v Aquaparku Kohoutovice se jedná o žlutou kóji označenou nápisem pronájem hned při vchodu do šaten po levé ruce.


Jakou zvolit skupinu pokročilosti?

Podle pokročilosti dítěte si vyberte plaveckou skupinu, která bude pro dítě nejvhodnější. Pokud by se ukázalo, že dítěti skupina nesedne, je možné jej přeřadit do skupiny, krerá bude pro něj vhodnější.

Fialová skupina (Kačenky)

děti od 2. let s rodiči, úplní neplavci.

S aktivní účastí rodiče ve výuce, plave se v části relaxačního bazénu s hloubkou 70 - 80 cm s jednou trenérkou ve skupince do 8 dětí s rodiči. V této skupině plavou děti, které mají problém vydržet samy s trenéry. Neumí potopit hlavu pod vodu, nerozkopou nožičky, nevydechnou pod vodu. Pro nejmenší děti doporučujeme uplé plavečky a plínku na plavání.

Červená skupina (Žabičky a Kapříci)

děti od 4. do 7. let, neplavci a mírně pokročilí neplavci

Děti v červéné skupině se během první lekce rozdělí na Žabičky a Kapříky.
Žabičky si zkouší první plavání bez rodičů. Plave se v relaxačním bazénu s hloubkou cca 70 - 80 cm, skupina po cca 10 dětech, výuku vedou 2 trenéři/trenérky. Vhodné pro již samostatné děti co neumí potopit hlavu pod vodu, neumí pořádně rozkopat nohy, nevydechnou celým obličejem pod vodu, nelehnou si na vodu.
Kapříci plavou v relaxačním bazénu s hloubkou cca 80 - 110 cm, skupinka po cca 10 dětí, trénují je 2 trenéři/rky. Vhodné pro děti mírně pokročilé, které začínají potápět hlavu a vydechovat pod vodu, rozkopou natažené nožičky na břehu, lehnou si s pomocí na vodu.

Oranžová skupina (Krokodýli)

děti od 5. do 7. let, pokročilí neplavci

Jde o přípravu na velký bazén. Plave se v relaxačním bazénu s hloubkou cca 80 - 130 cm, na zkoušku se již chodí plavat i na krajní dráhu 25. m bazénu. Skupina vhodná pro děti, které již potápějí celý obličej, vyloví předmět ze dna malého bazénu, vydechnou pusou i nosem pod vodu, plavou s destičkou znakové i kraulové nohy. Umí ležet na vodě.


Termíny a přihlášky

Kohoutovice (17:10-18:00) - Žabičky a kapříci, Krokodýli - plavání bez rodiče

15.7. - 19.7.2019

19.8. - 23.8.2019

Kohoutovice (17:10-17:55) - Kačenky - plavání s rodičem

1.7. - 5.7.2019
29.7. - 2.8.2019

Kraví hora (17:00-17:50) - Žabičky a kapříci, Krokodýli - plavání bez rodiče

22.7. - 26.7.2019

5.8. - 9.8.2019


Dokumenty


Ceník 

--- Kč/týden při plavání bez rodiče
--- Kč/týden plavání dětí s rodičem

V ceně je vše již zahrnuto, rozpoznávací náramek, náklady na pomůcky, profesionální trenéři plavání, atrakce bazénu. Na konci dostane každý plaváček Mokré vysvědčení.