Letní kurzy 2021

Aktuálně: Letní kurzy v roce 2020 už sice skončily, ale moc rádi vás brzy zase uvidíme. Třeba u nás na celoročních plaveckých kurzech :-)

Kurz je vhodný pro úplné neplavce i pro pokročilé. Pro děti od 2 let (s rodiči), od 4 do 7 let (bez rodičů).

Program a organizace

Kurzy probíhají v týdenních cyklech vždy od pondělí do pátku v Aquaparku Kohoutovice a Bazénu Kraví hora. Lekce plavání začínají vždy v 17:10 a končí 17:55, nebo 18:00 hodin podle skupiny. Malé děti se v našich hodinách seznámí s vodním prostředím a naučí základy plavání a to vše poutavou formou her. U pokročilých dětí zdokonalíme plavecké způsoby. Trenéři mají k dispozici nejkvalitnější plaveckou metodiku a mnoho plaveckých pomůcek.

Rodiče mají možnost dětem dopomoci se převléci jak na začátku, tak na konci lekce. U šaten pak děti vyzvedávají trenéři a odvádějí přes sprchy a WC na bazén. Části šaten jsou rozdělené pro kluky a pro holky. 


Jakou zvolit skupinu pokročilosti?

Podle pokročilosti dítěte si vyberte plaveckou skupinu, která bude pro dítě nejvhodnější. Pokud by se ukázalo, že dítěti skupina nesedne, je možné jej přeřadit do skupiny, krerá bude pro něj vhodnější.

Fialová skupina (Kačenky)

děti od 2. let s rodiči, úplní neplavci.

S aktivní účastí rodiče ve výuce, plave se v části relaxačního bazénu s hloubkou 70 - 80 cm s jednou trenérkou ve skupince do 8 dětí s rodiči. V této skupině plavou děti, které mají problém vydržet samy s trenéry. Neumí potopit hlavu pod vodu, nerozkopou nožičky, nevydechnou pod vodu. Pro nejmenší děti doporučujeme uplé plavečky a plínku na plavání. Délka lekce 45 minut. 

Červená skupina (Žabičky a Kapříci)

děti od 4. do 7. let, neplavci a mírně pokročilí neplavci

Děti v červéné skupině se během první lekce rozdělí na Žabičky a Kapříky.
Žabičky si zkouší první plavání bez rodičů. Plave se v relaxačním bazénu s hloubkou cca 70 - 80 cm, skupina po cca 10 dětech, výuku vedou 2 trenéři/trenérky. Vhodné pro již samostatné děti co neumí potopit hlavu pod vodu, neumí pořádně rozkopat nohy, nevydechnou celým obličejem pod vodu, nelehnou si na vodu.
Kapříci plavou v relaxačním bazénu s hloubkou cca 80 - 110 cm, skupinka po cca 10 dětí, trénují je 2 trenéři/rky. Vhodné pro děti mírně pokročilé, které začínají potápět hlavu a vydechovat pod vodu, rozkopou natažené nožičky na břehu, lehnou si s pomocí na vodu. Délka lekce 50 minut. 

Oranžová skupina (Krokodýli)

děti od 5. do 7. let, pokročilí neplavci

Jde o přípravu na velký bazén. Plave se v relaxačním bazénu s hloubkou cca 80 - 130 cm, na zkoušku se již chodí plavat i na krajní dráhu 25. m bazénu. Skupina vhodná pro děti, které již potápějí celý obličej, vyloví předmět ze dna malého bazénu, vydechnou pusou i nosem pod vodu, plavou s destičkou znakové i kraulové nohy. Umí ležet na vodě. Délka lekce 50 minut. 


Termíny a přihlášky

Kohoutovice (17:10-17:55) - Kačenky - plavání s rodičem

5.7. - 9.7.2021. - PŘIHLÁŠKA
2.8. - 6.8.2021 - PŘIHLÁŠKA

Kraví hora (17:10-18:00) - Žabičky a kapříci, Krokodýli - plavání bez rodiče

19.7. - 23.7.2021 - PŘIHLÁŠKA

16.8. - 20.8.2021 - PŘIHLÁŠKA


Dokumenty


Ceník 

1700 Kč/týden

V ceně je vše již zahrnuto, plavecké pomůcky a hračky, profesionální trenéři plavání. Na konci dostane každý plaváček Mokré vysvědčení.