Kurzy plavání pro děti

kroužek pro plavce i neplavce


Po celý školní rok pořádáme plavecké kurzy pro děti od 2 let do 16 let. Lekce probíhají v Aquaparku Kohoutovice a bazénu na Kraví hoře. K dispozici máme relaxační bazén s hloubkou 70-130 cm, kde plavou děti nezkušené a dráhy na velkém bazénu, kde plavou děti zkušenější. Děti jsou rozdělené do skupin podle dovedností, umožňujeme také plavání individuální.

Jakou zvolit skupinu pokročilosti?

Podle pokročilosti dítěte si vyberte plaveckou skupinu, která bude pro dítě nejvhodnější. Plaveckou skupinu je možné po prvních lekcích upravit. 

Fialová - Kačenky - od 2 do 4 let s rodiči, úplní neplavci.Přihlášky

Plavání s aktivní účastí rodiče ve výuce. Plave se v části relaxačního bazénu s hloubkou 70 - 80cm s jednou trenérkou ve skupince do 10 dětí s rodiči. V této skupině plavou děti, které mají problém vydržet samy s trenéry. Neumí potopit hlavu pod vodu, nerozkopou nožičky, nevydechnou pod vodu. Pro nejmenší děti doporučujeme uplé plavečky a plínku na plavání.

Červená - Pulečci - pro 3 leté děti, úplní neplavci.Přihlášky

Pro děti, které ještě nedosáhly věku 4 let, ale už zvládnou lekci bez přítomnosti rodiče. Plave se v relaxačním bazénu s hloubkou cca 70 - 80cm. Skupinka má 5-6 dětí a vedou ji 2 trenéři/trenérky.

Červená - Žabičky a Kapříci - od 4 do 8 let, neplavci a mírně pokročilí neplavci.Přihlášky

Děti v červené skupině se během první lekce rozdělí na Žabičky a Kapříky.
Žabičky plavou v relaxačním bazénu s hloubkou cca 70 - 80cm, skupina po přibližně 10 dětech, výuku vedou 2 trenéři/trenérky. Žabičky ještě neumí potopit hlavu pod vodu, neumí pořádně rozkopat nohy, nevydechnou celým obličejem pod vodu, nelehnou si na vodu. Je nutná již částečná samostatnost, kdy dítě zvládá lekci bez přítomnosti rodiče. 
Kapříci plavou v relaxačním bazénu s hloubkou cca 80 - 100cm, skupinka po přibližně 10 dětech, výuku vedou 2 trenéři/trenérky. Skupinka je vhodná pro děti mírně pokročilé, které začínají potápět hlavu a vydechovat pod vodu, dále rozkopou natažené nožičky na břehu, lehnou si s pomocí na vodu.

Oranžová - Krokodýli - od 5 do 9 let, pokročilí neplavci.Přihlášky

Krokodýli se přípravují na velký bazén. Plave se v relaxačním bazénu s hloubkou přibližně 80 - 130cm, na zkoušku se již chodí plavat i na krajní dráhu 25m bazénu. Skupina je vhodná pro děti, které již potápějí celý obličej, vyloví předmět ze dna malého bazénu, vydechnou pusou i nosem pod vodu, plavou s destičkou znakové i kraulové nohy. Umí ležet na vodě. 

Modrá - Tučňáci - od 6 do 12 let, mírně pokročilí plavci.Přihlášky

První plavání na dráze 25 m bazénu. Plave se na krajní dráze bazénu s hloubkou 180 - 200cm, skupiny po max. 15 dětech, mají je na starosti dva trenéři/rky. Vhodné pro děti, které již plavou s destičkou kraul i znak, začínají plavat prsa. Potopí se pod vodu, pravidelně vydechují pod vodu. Umí ležet na vodě bez pomoci.

Zelená - Delfíni - od 7 do 12 let, pokročilí plavci.Přihlášky

Kondiční, zdokonalovací plavání a pro zájemce i příprava na závodní plavání. Plave se na prostředních drahách 25m bazénu s hloubkou cca 200cm, skupinky po max. 15 dětech, má je na starosti jeden trenér/ka. Vhodné pro děti, které již plavou znak, kraul i prsa bez destičky. Začíná se plavat motýlek. Uplavou 5m pod vodou. 

Zelená - Kosatky - od 9 do 16 let, kondiční skupina.Přihlášky

Kondiční a zdokonalovací plavání pro starší děti. Plave se na prostředních drahách 25m bazénu s hloubkou cca 200cm, skupinky po max. 15 dětech, má je na starosti jeden trenér/ka. Vhodné pro dorostence, kteří již mají zvládnutou techniku.

Závodní plavání - od 6 let

Plavání až 5x týdně pro děti s chutí a talentem. Zajišťuje Plavecký klub Brno

Individuální plavání

Plaveme vždy jedno dítě s jedním instruktorem, výuka je přizpůsobena plaveckým dovednostem a probíhá na relaxačním nebo 25m bazénu podle dovedností dítěte. Pro přihlášení nás prosím kontaktujte přes kontaktní formulář.


Přihlášky a termíny 2017/2018


Jak kurz probíhá


Docházka na kurz

Na první lekce v září docházejte cca 20-25 minut před začátkem. Během školního roku se hlásí jméno dítěte panu/paní vedoucí s tabletem u pokladny aquaparku cca 15 minut před začátkem lekce. 

Děti dostávají v Kohoutovicích po nahlášení jména panu/paní vedoucí barevný čipový náramek nabitý na 90 minut. Při odchodu se tento náramek vrací na pokladně. Na další lekci při příchodu obdržíte nový čipový náramek. V průběhu kurzu je nutné aby náramek měly děti na ruce. Také je potřeba dodržet čas určený pro kurz i na oblékání, ten zjistíte po přiložení na terminálu naproti našim šatnám. Pokud chcete s dětmi zůstat déle můžete pouze doplatit vstupné které se napočítá na čipový náramek. 

Na Kraví hoře u skupin červená a oranžová nahlašujete jméno dítěte paní/panu vedoucí před každou lekcí. Na základě jména bude umožněn vstup s rodičem do společných šaten (skupiny jsou bez kartiček). Skupiny modrá a zelená dostávají na první lekci kartičky, které děti na pokladně bazénu vymění za čip od skříňky. Kartičky dětem plavající na Kraví hoře zůstávají po celou dobu kurzů. Prosím, aby s nimi bylo zacházeno opatrně. 

Rodičům je povolen pouze omezený vstup za turnikety jen na dopomoci dětem se převléknout, a to vždy 15 minut na začátku i na konci lekce. Prosíme rodiče, aby se zdržovali u šaten pouze po dobu nezbytně nutnou k dopomoci dítěti. Učíme děti samostatnosti. Proto postupně odbouráváme přítomnost rodičů v šatnách a učíme děti jak se rychle a bez pomoci obléknout, vysušit vlasy atp. Rodičům, kteří chtějí být na bazénu po celou hodinu, je umožněn vstup pouze po zaplacení vstupného a převlečení do plavek. Toto neplatí u plavání rodičů s dětmi. Pobyt rodiče u našich kurzů z metodického hlediska nedoporučujeme. Výjimkou je plavání rodičů s dětmi.

S sebou na kurz

Plavky, osuška, plavecké brýle, vhodnou obuv k bazénu. Pro děti, kterým je zima nebo mají dlouhé vlasy, doporučujeme plaveckou čepici. Prosím před plaváním děti poučte jaké věci na plavání má, je důležité aby svoje věci poznalo. Doporučujeme všechny věci označit jménem dítěte, aby nedocházelo k záměnám. Nedávejte prosím dětem drahé náramky, naušnice, hračky, mobilní telefony, digitální hry atp. Za případné ztráty věcí neručíme.  

Organizace školního roku 2017/2018

Nastoupit do kurzu je možné kdykoli, není potřeba čekat na začátek pololetí. Stačí v přihlášce uvést, že chcete nastoupit ihned. 

Přihláška má platnost vždy celý školní rok. Pro jakoukoliv úpravu přihlášky prosím pište na email, tedy nevyplňujte více přihlášek pro stejné dítě. 

Kohoutovice
- I. pololetí končí v pátek 16.2.2018
- II. pololetí začíná v pondělí 19.2.2018 a končí v pátek 22.6.2018
Kraví hora
I. pololetí končí v pátek 2.2.2018
- II. pololetí začíná v pondělí 12.2.2018 a končí v pátek 22.6.2018

Rozpis prázdnin a státních svátků pro II. pololetí školního roku 2017/2018 (tyto dny neplaveme) :

čt 29.3.2018 - po 2.4.2018 - velikonoční prázdniny
út 1.5.2018 - Svátek práce
út 8.5.2018 - Den vítězství

Vyzvedávání v družině ZŠ Chalabalova

Pokud chcete, abysme Vaše dítě, zapsané na kurzy v AQP Kohoutovice, vyzvedli před plaváním v družině v ZŠ Chalabalova (vždy pouze před 15. hodinou) vyplňte prosím souhlas a doneste ho do družiny. Vyzvedávání dětí v družině je možné až od 2. týdne plavání. Napište také informaci o vyzvedávání do přihlášky do pole Informace o dítěti.


Náhrady, nemoc

Děti s pololetní platbou mají nárok na pět náhrad zdarma, s měsíční platbou pak jednu náhradu zdarma.

Jednorázové absence není potřeba omlouvat. Při dlouhotrvající nemoci dítěte prosím pošlete na email informace, jak dlouho bude mít dítě zákaz plavání. Kurzovné (500 Kč/měsíc u skup. plavání, 900 Kč/měsíc u indiv. plavání) vracíme po předložení orazítkovaného lékařského potvrzení, které obsahuje data od kdy a do kdy bylo dítě nemocné. Při krátkodobé nemoci (méně jak jeden měsíc) a bez potvrzení od lékaře se kurzovné nevrací. Při využití vratky již není možné využít náhradní lekce. Náhrady individuálních lekcí probíhají ve skupinovém plavání. 

Náhrady v I. pololetí školního roku 2017/2018 je možné vybírat do 16.2.2018. 

Náhrady v II. pololetí školního roku 2017/2018 je možné vybírat do 22.6.2018.  

Žádost o náhradu

formulář pro každé dítě zvlášť prosím vyplňte nejméně jeden pracovní den předem.


Ceník 2017/2018

plavecký kurz Kohoutovice 
2900 Kč - pololetí, 1 x týdně
5400 Kč - pololetí, 2 x týdně
800 Kč - měsíc (4 po sobě jdoucí lekce)

plavecký kurz Kraví hora
2600 Kč - pololetí, 1x týdně
700 Kč - měsíc (4 po sobě jdoucí lekce)

individuální plavecký kurz
5500 Kč - pololetí, 1 x týdně

Ceny jsou uvedeny vč. DPH


Nejčastější dotazy

Přijdou nějaké informace po přihlášení?
Po vyplnění přihlášky Vám obratem přijde email s potvrzením.

Jak probíhá platba?
Součástí emailu s potvrzením přihlášky jsou i pokyny k platbě. Zaplatit je možné převodem na účet nebo přes fakturu zaměstnavateli.

Může dítě nastupit v průběhu pololetí?
Ano. Cena pro zbývající část pololetí je stanovena poměrově z pololetní ceny. 

Co když dítě na kurzu něco ztratí?
V případě ztráty věcí nás ihned kontaktujte. Všechny věci, co zůstanou u bazénu skladujeme a rádi je vrátíme majiteli.