Plavání pro děti Brno
Plavání pro děti Brno

Kurzy plavání pro děti

pro plavce i neplavce

Aktuálně: Přihlášky pro školní rok 2020/21 spuštěny. Těšíme se na Vás.

Po celý školní rok pořádáme plavecké kurzy pro děti od 2 let do 16 let. Lekce probíhají v Aquaparku Kohoutovice a bazénu na Kraví hoře. K dispozici máme relaxační bazén s hloubkou 70-130 cm, kde plavou děti nezkušené a dráhy na velkém bazénu, kde plavou děti zkušenější. Děti jsou rozdělené do skupin podle dovedností, umožňujeme také plavání individuální.

Jakou zvolit skupinu pokročilosti?

Podle pokročilosti dítěte si vyberte plaveckou skupinu, která bude pro dítě nejvhodnější. Plaveckou skupinu je možné po prvních lekcích upravit. 

Fialová - Kačenky - od 2 do 4 let s rodiči, úplní neplavci.Přihlášky

Plavání s aktivní účastí rodiče ve výuce. Plave se v části relaxačního bazénu s hloubkou 70 - 80 cm s jednou trenérkou ve skupince do 10 dětí s rodiči. V této skupině plavou děti, které mají problém vydržet samy s trenéry. Neumí potopit hlavu pod vodu, nerozkopou nožičky, nevydechnou pod vodu. Pro nejmenší děti doporučujeme uplé plavečky a plínku na plavání.

Červená - Pulečci - pro 3 leté děti, úplní neplavci.Přihlášky

Pro děti, které ještě nedosáhly věku 4 let, ale už zvládnou lekci bez přítomnosti rodiče. Tedy již plavaly v jiné plavecké škole, nebo absolvovaly kurz Kačenek v naší plavecké škole. Plave se v relaxačním bazénu s hloubkou cca 70 - 80 cm. Skupinka má 5-7 dětí a vedou ji 2 trenéři/trenérky.

Červená - Žabičky a Kapříci - od 4 do 8 let, neplavci a mírně pokročilí neplavci.Přihlášky

Děti v červené skupině se během první lekce rozdělí na Žabičky a Kapříky.
Žabičky plavou v relaxačním bazénu s hloubkou cca 70 - 80 cm, skupina po přibližně 10 dětech, výuku vedou 2 trenéři/trenérky. Žabičky ještě neumí potopit hlavu pod vodu, neumí pořádně rozkopat nohy, nevydechnou celým obličejem pod vodu, nelehnou si na vodu. Je nutná již částečná samostatnost, kdy dítě zvládá lekci bez přítomnosti rodiče. 
Kapříci plavou v relaxačním bazénu s hloubkou cca 80 - 100 cm, skupinka po přibližně 10 dětech, výuku vedou 1 - 2 trenéři/trenérky. Skupinka je vhodná pro děti mírně pokročilé, které začínají potápět hlavu a vydechovat pod vodu, dále rozkopou natažené nožičky na břehu, lehnou si s pomocí na vodu.

Oranžová - Krokodýli - od 5 do 9 let, pokročilí neplavci.Přihlášky

Krokodýli se připravují na velký bazén. Plave se v relaxačním bazénu s hloubkou přibližně 80 - 130 cm, na zkoušku se již chodí plavat i na krajní dráhu 25 m bazénu. Skupina je vhodná pro děti, které již potápějí celý obličej, vyloví předmět ze dna malého bazénu, vydechnou pusou i nosem pod vodu, plavou s destičkou znakové i kraulové nohy. Umí ležet na vodě. 

Modrá - Tučňáci - od 6 do 12 let, mírně pokročilí plavci.Přihlášky

První plavání na dráze 25 metrového bazénu. Plave se na krajní dráze bazénu s hloubkou 180 - 200 cm, skupiny po max. 15 dětech, mají je na starosti dva trenéři/rky. Vhodné pro děti, které již plavou s destičkou kraul i znak, začínají plavat prsa. Potopí se pod vodu, pravidelně vydechují pod vodu. Umí ležet na vodě bez pomoci.

Zelená - Delfíni - od 7 do 12 let, pokročilí plavci.Přihlášky

Kondiční, zdokonalovací plavání a pro zájemce i příprava na závodní plavání. Plave se na prostředních drahách 25 metrového bazénu s hloubkou cca 200 cm, skupinky po max. 15 dětech, má je na starosti jeden trenér/ka. Vhodné pro děti, které již plavou znak, kraul i prsa bez destičky. Začíná se plavat motýlek. Uplavou 5 metrů pod vodou. 

Zelená - Kosatky - od 9 do 16 let, kondiční skupina.Přihlášky

Kondiční a zdokonalovací plavání pro starší děti. Plave se na prostředních drahách 25 metrového bazénu s hloubkou cca 200 cm, skupinky po max. 15 dětech, má je na starosti jeden trenér/ka. Vhodné pro dorostence, kteří již mají zvládnutou techniku.

Závodní plavání - od 6 let

Plavání až 5x týdně pro děti s chutí a talentem. Zajišťuje Plavecký klub Brno

Individuální plavání - od 8 let.Přihlášky

Plaveme vždy jedno dítě s jedním instruktorem. Výuka je přizpůsobena plaveckým dovednostem a probíhá v relaxačním bazénku nebo na 25m bazénu, podle dovedností dítěte. Délka lekce je 50 minut.


Přihlášky a termíny 2020/2021


Jak kurz probíhá

Na první lekce v září docházejte cca 20-25 minut před začátkem. Během školního roku se hlásí jméno dítěte panu/paní vedoucí s tabletem u pokladny cca 15 minut před začátkem lekce.

V Kohoutovicích děti dostávají po nahlášení jména panu/paní vedoucí barevný čipový náramek nabitý na 90 minut. Při odchodu se tento náramek vrací na pokladně. Na další lekci při příchodu obdržíte nový čipový náramek. V průběhu kurzu je nutné aby náramek měly děti na ruce. Také je potřeba dodržet čas určený pro kurz i na oblékání, ten zjistíte po přiložení na terminálu naproti našim šatnám. Pokud chcete s dětmi zůstat déle můžete pouze doplatit vstupné které se napočítá na čipový náramek. 

Na Kraví hoře u skupin červená a oranžová nahlašujete jméno dítěte paní/panu vedoucí před každou lekcí. Na základě jména bude umožněn vstup s rodičem do společných šaten (skupiny jsou bez kartiček). Skupiny modrá a zelená dostávají na první lekci kartičky, které děti na pokladně bazénu vymění za čip od skříňky. Kartičky dětem plavající na Kraví hoře zůstávají po celou dobu kurzů. Prosím, aby s nimi bylo zacházeno opatrně. 

Rodičům je povolen pouze omezený vstup za turnikety jen na dopomoci dětem se převléknout, a to vždy 15 minut na začátku i na konci lekce. Prosíme rodiče, aby se zdržovali u šaten pouze po dobu nezbytně nutnou k dopomoci dítěti. Učíme děti samostatnosti. Proto postupně odbouráváme přítomnost rodičů v šatnách a učíme děti jak se rychle a bez pomoci obléknout, vysušit vlasy atp. Rodičům, kteří chtějí být na bazénu po celou hodinu, je umožněn vstup pouze po zaplacení vstupného a převlečení do plavek. Toto neplatí u plavání rodičů s dětmi. Pobyt rodiče u našich kurzů z metodického hlediska nedoporučujeme. Výjimkou je plavání rodičů s dětmi.

S sebou na kurz

Plavky, osuška, plavecké brýle, vhodnou obuv k bazénu. Pro děti, kterým je zima nebo mají dlouhé vlasy, doporučujeme plaveckou čepici. Prosím před plaváním děti poučte jaké věci na plavání má, je důležité aby svoje věci poznalo. Doporučujeme všechny věci označit jménem dítěte, aby nedocházelo k záměnám. Nedávejte prosím dětem drahé náramky, náušnice, hračky, mobilní telefony, digitální hry atp. Za případné ztráty věcí bohužel nemůžeme ručit.  

Organizace školního roku 2019/2020

- II. pololetí končí v pátek 26.6.2020

Organizace školního roku 2020/2021

- I. pololetí začíná v pondělí 14.9.2020 a končí v pátek 5.2.2021

Tyto dny neplaveme :
pondělí 28.9.2020 - Den české státnosti
středa 28.10.2020 až pátek 30.10.2020 - Podzimní prázdniny
úterý 17.11.2020 - Den boje za svobodu a demokracii
středa 23.12.2020 až pátek 1.1.2021 - Vánoční prázdniny
pátek 29.1.2021 - Pololetní prázdniny


Náhrady, nemoc

Náhrady za zmeškané lekce jsou zdarma. Při pololetní platbě je možné využít až pět náhrad, při dvouměsíční platbě dvě náhrady a při měsíční platbě jednu náhradu.
Jednorázové absence není potřeba omlouvat. Při dlouhotrvající nemoci dítěte prosím pošlete na email informace, jak dlouho bude mít dítě zákaz plavání. Vratku kurzovného ve školním roce 2019/2020 (700 Kč/měsíc u skup. plavání, 1200 Kč/měsíc u indiv. plavání) vracíme po předložení orazítkovaného lékařského potvrzení, které obsahuje data od kdy a do kdy bylo dítě nemocné a mělo absenci v kurzu. Při krátkodobé absenci (kratší jak jeden měsíc) a bez potvrzení od lékaře které splňuje podmínky výše se kurzovné nevrací. Při využití vratky již není možné využít náhradní lekce. Náhrady individuálních lekcí probíhají ve skupinovém plavání. Vratku posíláme na účet ze kterého platba dorazila. 

Náhrady z II. pololetí školního roku 2019/2020 je možné vybírat do 26.6.2020.

Žádost o náhradu

Formulář vyplňte pro každé dítě i termín náhrady zvlášť. Náhrady prosím vyplňte nejpozději dva pracovní dny předem. Náhrady je možné vybírat pouze k tomu určené termíny, kdy plave stejná skupina jako Vaše dítě.


Ceník

I. pololetí 2020/2021 (pondělí 14.9.2020 až pátek 5.2.2021)

Plavecký kurz Kohoutovice a Kraví hora

4400Kč - pololetí, 1 x týdně (s možností 5 náhrad)
2400Kč - 2 měsíce, 1 x týdně - 8 po sobě jdoucích lekcí (s možností 2 náhrad)
1400
Kč - 1 měsíc, 1 x týdně - 4 po sobě jdoucí lekce (s možností 1 náhrady)

Individuální plavecký kurz

6500Kč - pololetí, 1 x týdně (s možností pěti náhrad ve skupinových kurzech)

Při objednávce tří a více měsíců se cena vypočítává poměrově z pololetní ceny kurzu.  

Ceny jsou uvedeny vč. DPH


Nejčastější dotazy

Přijdou nějaké informace po přihlášení?
Po vyplnění přihlášky Vám obratem přijde email s potvrzením. Podrobné informace o kurzu naleznete na našich stránkách v odstavci Dokumenty

Pokud potřebuji změnit nějaké údaje v již odeslané přihlášce co mám dělat?
Prosím nevyplňujte novou přihlášku, přihláška má platnost celý školní rok. Pro jakékoliv změny v přihlášce pište prosím na info@plaveckaskolabrno.cz. 

Jak získám příjmový doklad (potvrzení pro pojišťovnu)?
O příjmový doklad si napište na email info@plaveckaskolabrno.cz, na další lekci si ho budete moci vyzvednout u vedoucího. 

Do kdy je potřeba zaplatit kurz plavání? 
Kurz prosím zaplaťte nejpozději měsíc před začátkem kurzu. Při přihlašování během pobíhajícího kurzu plaťte prosím ihned po obdržení potvrzení přihlášky. 

Jak probíhá platba?
Součástí emailu s potvrzením přihlášky jsou i pokyny k platbě. Zaplatit je možné převodem na účet, nebo přes fakturu zaměstnavateli.

Může dítě nastoupit na kratší dobu jak pololetí?
Ano. Můžete využít přihlášky na měsíc nebo dva měsíce. Při objednávce tří a více měsíců se cena vypočítává poměrově z pololetní ceny kurzu. 

Co když dítě na kurzu něco ztratí?
V případě ztráty věcí nás ihned kontaktujte. Všechny věci, co zůstanou u bazénu skladujeme a rádi je vrátíme majiteli.Vyzvedávání v družině ZŠ Chalabalova

Pokud chcete, abysme Vaše dítě, zapsané na kurzy v AQP Kohoutovice, vyzvedli před plaváním v družině v ZŠ Chalabalova (vždy pouze před 15. hodinou) vyplňte prosím souhlas a doneste ho do družiny. Vyzvedávání dětí v družině je možné až od 2. týdne plavání. Napište také informaci o vyzvedávání do přihlášky do pole Informace o dítěti.